Z przykrością powiadamiamy, że wydarzenie ze względów losowych zostaje odwołane. Przepraszamy i zapraszamy w innym terminie.

Przed nami pierwszy w tym roku akademickim wykład dziekański w formule stacjonarnej. Naszym gościem będzie prof. Kenneth Holmqvist (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Universität Regensburg), który wygłosi wykład w języku angielskim pt. Okulografia w badaniach czasopism i konsumpcji mediów (Using eye tracking to study newspaper and media consumption).

Serdecznie zapraszamy 17 maja o godz. 12:00 do auli A5 Wydziału Filologicznego UŁ (ul. Pomorska 171/173).

Sylwetka prelegenta:

Prof. Kenneth Holmqvist to szwedzki badacz i pasjonat okulografii (eye-trackingu), z jednej strony informatyk, z drugiej — psycholog kognitywista. Od 25 lat pracuje z okulografią we wszystkich dyscyplinach, w których stosowana jest ta metodologia, zarówno przy opracowywaniu metod, jak i zastosowaniach eyetrackingu. Uczył i wypromował setki studentów, doktorantów i niezależnych badaczy na wielu uniwersytetach, m.in. w Lund, Regensburgu czy Toruniu. Ostatnio skupia się na benchmarkingu okulografów, opracowywaniu lepszych narzędzi do badań, ale także używa śledzenia wzroku do studiowania praktyk edukacyjnych, obrazowania mentalnego, kognicji psów i nauki czytania.

Prof. dr hab. Jarosław Płuciennik: – Kenneth był moim kolegą i opiekunem podczas mojego terminowania w Lund. Jeden z pierwszych doktorów kognitywistyki w Europie. Teraz wielokrotnie cytowany profesor okulografii. Zawsze otwarty na badania eksperymentalne, ale jednocześnie interesujący się pracą ludzkiego umysłu. Był pierwszym dyrektorem Laboratorium Humanistycznego w Lund, modelowego rozwiązania dla wielu podobnych instytucji w Szwecji i na świecie.

Okulografia w badaniach czasopism i konsumpcji mediów – wykład dziekański prof. Kennetha Holmqvista – WYKŁAD ODWOŁANY
Tagi: