• AKTUALNOŚCI

Najlepsze filmy dla dzieci 5-11 lat zostały wybrane! Krótka relacja z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Juniorfest!

Od 16 lat w kraju pilzneńskim w Czechach odbywa się Juniorfest – festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży.

W tym roku do jury kategorii filmów fabularnych dla widowni 5-11 lat została zaproszona dr Ewa Ciszewska, specjalistka od edukacji filmowej i audiowizualnej z Katedry Filmu i Mediów Audiowizualnych. Jury, w skład którego wchodziła także dyrektorka festiwalu filmowego „International Children's Film Festival Kids Movie Fest“ Svitlana Pohasyi oraz Šimon Bauer, dyrektor Centrum Filmu Dokumentalnego działającego w Igławie, nagrodziło film "Coco Farm"/ "Jajko czy kura" reż. Sébastien Gagné oraz przyznało wyróżnienie filmowi "Aliens Abducted My Parents and Now I Feel Kinda Left Out" w reż. Jake Van Wagoner.

Festiwal był okazją do zapoznania się z aktualną ofertą filmową dla różnych grup wiekowych oraz umożliwił udział w wielu interesujących spotkaniach i dyskusjach branżowych.

Więcej informacji o festiwalu znajdą Państwo:

publiczność

Publiczność festiwalu

dr Ciszewska na tle plakatu festiwalu