Zaproszenie na otwarcie wystawy „Z miłości do kina”

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 26 stycznia 2024 (piątek) 13:15 - 14:00

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Z miłości do kina” przygotowanej przez studentów III roku Instytutu Kultury Współczesnej UŁ.

Ekspozycja stanowi okazję na krótki powrót do przeszłości i ukazuje okołofilmowe pamiątki z różnych etapów naszego życia. Nostalgiczna podróż prowadzi od animacji, kaset VHS oraz filmowych maskotek, które towarzyszyły małym kinofilom we wczesnych latach dwutysięcznych, przez płyty DVD i figurki kolekcjonerskie przypominające o czasach nastoletnich, aż do współczesności, której znakiem rozpoznawczym są bilety w formie elektronicznej i karnety na festiwale dorosłych już kinomanów. Prezentowane przedmioty są upamiętnieniem naszej miłości do kina i mają dla nas wartość sentymentalną.

Kiedy?    Piątek, 26 stycznia 2024 r.
    godz.: 13:15
Gdzie?    Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
    III piętro, gabloty na wprost głównych schodów

Opis
W ramach zajęć planowanie i realizacja wydarzeń filmowych prowadzonych przez mgr Annę Michalską, studenci III roku Instytutu Kultury Współczesnej stworzyli wystawę pod tytułem „Z miłości do kina”.
Ekspozycja zawiera przedmioty upamiętniające naszą drogę od małych kinomanów do pełnoprawnych, dorosłych uczestników kultury filmowej. Składają się na nią pamiątki z różnych etapów naszego życia. Czasy naszego dzieciństwa reprezentują eksponaty pochodzące z wczesnych lat dwutysięcznych, takie jak kasety VHS z filmami animowanymi Disneya czy pluszowe maskotki z Kubusia Puchatka, natomiast o latach nastoletnich przypominają nam serie takie jak Harry Potter czy Władca Pierścieni, które oglądaliśmy już na płytach DVD. Znakiem czasów najnowszych, naszego życia studenckiego i dorosłości, są bilety w formie elektronicznej, kolekcjonerskie plakaty i karnety na festiwale.

Oficjalne otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 26 stycznia o godzinie 13:15, na III piętrze Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Zachęcamy do pojawienia się na wydarzeniu, które zostanie poprowadzone przez Twórców Wystawy!

Eksponaty wystawy

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź