Anora to opowieść o współczesnym Kopciuszku. Striptizerka z nowojorskiego klubu pewnej nocy spotyka bogatego Rosjanina. Po tygodniu znajomości para bierze ślub. Spełnione marzenie o luksusowym życiu zostaje zagrożone przez rodziców
chłopaka, którzy chcą unieważnienia małżeństwa. Złota Palma dla najlepszego filmu Festiwalu Filmowego w Cannes. Po seansie spotkanie z Łukaszem Muszyńskim, redaktorem naczelnym portalu Filmweb.
Gościem DKF-u będzie Łukasz Muszyński.
Redaktor naczelny portalu Filmweb. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI), a także Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich w Filmwebie pracuje od 2007 r. Jest twórcą podcastu “Mój ulubiony film”, a także autorem i współgospodarzem flagowego programu publicystycznego Filmwebu “Movie się”. Często można go posłuchać w audycjach Polskiego Radia, jest stałym współpracownikiem Czwórki. O kinie opowiada regularnie także w TVN, TVN24, Polsacie i Polsacie News. W przeszłości pisał m.in. dla “Playboya” i “Logo”.
Spotkanie poprowadzi filmoznawczyni prof. Monika Talarczyk.
Specjalizuje się w historii polskiego kina i kinie mniejszości (kinie kobiet, transnarodowości). Jej dorobek obejmuje 3 książki poświęcone reżyserkom, w tym „Wszystko o Ewie. Filmy Barbary Sass a kino kobiet II połowy XX wieku” (2013), „Biały mazur. Kino kobiet w polskiej kinematografii” (2013), „Wanda Jakubowska. Od nowa (2015)” oraz liczne artykuły i eseje o filmie. W 2014 roku otrzymała Nagrodę PISF. Dwukrotnie nominowana do Nagrody ‚”Kina” im. Bolesława Michałka. Współpracuje z Krytyką Polityczną i działa na rzecz balansu płci w przemyśle filmowym. Członkini EWA (The European Women’s Audiovisual Network), ruchu Kobiety Filmu i Stowarzyszenia Kobiet Filmowców oraz FIPRESCI.
Bilet: 25 zł
Dostępne online: https://sklep.kinomuzeum.pl/MSI/mvc/pl?sort=Flow&date=2024-11-21&datestart=0
lub w kasie kina.
W imieniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego - Serdecznie zapraszamy!
Dyskusyjny Klub Filmowy Człowiek w Zagrożeniu jest dofinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz ze środków Miasta Łodzi.